Rok założenia 1982 Obejrzyj nas na YouTube

Logo Hemos

Ścinarki do poboczy

Ścinarki do poboczy - traktorowe, z taśmociągiem

Ścinarka poboczy z taśmociągiem Hemos BSP30 jest maszyną zawieszaną na 3-punktowym podnośniku z tyłu traktora (lub innego nośnika) o mocy ponad 90 KM na wyjściu wałka mocy (1000 obr./min), posiadającego bieg pełzający (od min. 200 m/godz.).

Ścinarka zamontowana na ciągniku Ursus w pozycji transportowej

Szerokość ścinania jest regulowana, a wysokość ścinanej warstwy pobocza to nawet 30 cm w jednym przejściu! Wydajność jest kilkukrotnie wyższa od ścinarek śrubowych. Urobek transportowany jest do przodu taśmociągiem na wywrotkę.Ścinarka zbudowana jest na ramie kątowej zawieszonej z tyłu traktora, podpartej na kole podpierającym z boku. Taśmociąg zawieszony jest na ramie kątowej oraz na podporze z przodu traktora.

Praca jest względnie prosta, ścinkę wykonuje jedynie operator. Jakość wykonywanych prac jest wysoka, pobocze jest odpowiednio wyprofilowane, a urządzenie sprawdziło się w różnych warunkach, jakie występują na polskich drogach. Aby utrzymać wysokie tempo robót, należy zatrudnić odpowiednie środki transportu do wywozu urobku. Możliwość przesuwania narzędzia roboczego w pionie i w poziomie pozwala na sprawne omijanie przeszkód w postaci drzew, słupów, znaków drogowych itp.

W czasie, kiedy nie wykonuje się ścinki, maszynę można zdemontować i użytkować tylko traktor do innych prac. Demontaż trwa zaledwie kilkadziesiąt minut.

Ścinarkę można zamontować nie tylko na ciągniku, ale także na innych nośnikach, np. Unimog.

Ścinarkę można też wyposażyć w lemiesz dzielony umożliwiający ścinanie pod barierami ochronnymi.

Copyright (C) HONDO